موارد استفاده و جایگزینی روغن قنادی


در این مطلب از سایت الو روغن به بررسی موارد استفاده و جایگزینی روغن قنادی خواهیم پرداخت

 

برای شیرینی های خشک و سنتی می تونید به جای روغن قنادی، روغن جامد یا نیمه جامد پخت و پز رو خودتون در منزل جایگزین کنید. تاکید می کنم که این گزینه فقط برای شیرینی های سنتی مثل نخودچی، برنجی، نان چای و … قابل کاربرده و ربطی به بقیه دستورها نداره. 

موارد استفاده و جایگزینی روغن قنادی
موارد استفاده و جایگزینی روغن قنادی

برای کرم ها و تزئینات روی کیک مثل باترکریم در اغلب دستورها معمولا نصف حجم چربی مورد نیاز، کره و نصف دیگه روغن قنادیه. یکی از دلایل مخلوط کردن این دو چربی ایجاد رنگ روشنه، کره زرد رنگه و کرم رو کدر می کنه و با اضافه شدن روغن صاف رنگ روشن تری به دست میاد. از طرفی بی مزگی روغن قنادی رو کره جبران می کنه و با هم مکمل خوبی هستن.

همونطور که گفته شد، روغن صاف در دمای محیط جامده و دوام خیلی خوبی داره و با اضافه کردن اون به کره می تونید مطمئن باشید که در طول مهمونی کرم تغییر شکل نمی ده، در عکس زیر کاپ کیک سمت راست با روغن قنادی تهیه شده و همونطور که می بینید سفت تر، روشن تر و پفکی تره.
به دلیل مضر بودن این روغن، در اغلب دستورهای خونگی مارگارین با روغن قنادی جایگزین می شه و برای جبران ناپایداری و رطوبتِ کره، پودر قند بیشتری استفاده می شه، ضمن اینکه تزئینات رو با فاصله از زمان سرو آماده می کنن و اجازه می دن کره در یخچال استراحت کنه و پایدار شه.

تنها موردی که جایگزینی روغن قنادی با روغن جامد صاف شده، کره و ماگارین پیشنهاد نمی شه تهیه خمیرهای لایه ای مثل هزارلاست. کیفیت این نوع خمیر با روغن قنادی بسیار بهتره و این روغن حالت شکننده و لایه ای رو بهتر ایجاد می کنه. برای پخت خمیر هزارلا می تونید روغن قنادی رو از فروشگاه های لوازم قنادی تهیه کنید. متاسفانه این روغن ها بصورت فله ای و با حجم زیاد عرضه می شن و خود لوازم قنادی ها بصورت برش زده می فروشن.

 

برای شیرینی خونگی کره ای دور روغن قنادی رو خط قرمز بکشید واقعا شیرینی کره ای باید با کره درست شه. اگر دستوری مد نظر دارید که با روغن قنادی درست شده به راحتی می تونید کره رو جایگزین کنید. برای جایگزینی، به میزان یکسان روغن قنادی رو با کره جایگزین کنید و برای اینکه بافت شیرینی تغییر نکنه به ازای جایگزینی هر صد گرم روغن قنادی با کره، دو قاشق غذاخوری از مایعات کم کنید و اگر دستور مایعات نداره میزان شکر رو دو قاشق بیشتر کنید، شکر رطوبت رو به خودش جذب می کنه.

موارد استفاده و جایگزینی روغن قنادی۱
موارد استفاده و جایگزینی روغن قنادی۱

تیم الوروغن به مدیریت خلج ،انواع محصولات را برای شما فراهم میکند .

میتوانید از دسته بندی های زیر برای مشاهده انواع محصولات روغنی انتخاب نمایید :

[button color=”orange” size=”small” link=”https://aloroghan.com/product-category/%d8%b1%d9%88%d8%ba%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%b1%d8%a7%da%a9%db%8c/” icon=”” target=”true”]روغن خوراکی[/button]  [button color=”orange” size=”small” link=”https://aloroghan.com/product-category/%d8%b1%d9%88%d8%ba%d9%86-%d8%b3%d8%b1%d8%ae-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86%db%8c/” icon=”” target=”true”]روغن سرخ کردنی[/button]  [button color=”orange” size=”small” link=”https://aloroghan.com/product-category/%d8%b1%d9%88%d8%ba%d9%86-%d9%82%d9%86%d8%a7%d8%af%db%8c/” icon=”” target=”true”]روغن قنادی[/button]  [button color=”orange” size=”small” link=”https://aloroghan.com/product-category/%d8%b1%d9%88%d8%ba%d9%86-%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c/” icon=”” target=”true”]روغن رستورانی[/button]  [button color=”orange” size=”small” link=”https://aloroghan.com/product-category/%d8%b1%d9%88%d8%ba%d9%86-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa%db%8c/” icon=”” target=”true”]روغن صنعتی[/button]

 

در صورت هرگونه سوال با پشتیبانی الو روغن در ارتباط باشید