طرز تهیه کیک موکا شکلاتی | الو روغن 

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

مواد لازم

شکر۱ و ۱/۳ لیوان تخم مرغ۳ عدد بکینگ پودر۲ قاشق چای خوری نمک۱/۸ قاشق چای خوری کره۴۰۵ گرم خامه۱/۲ لیوان شیر۱ و۱/۲ لیوان پودر قند۲ لیوان پودر نسکافه۴ قاشق غذا خوری و ۱ قاشق چای خوری پودر کاکائو۶ قاشق غذا خوری آرد۲ لیوان و ۵ قاشق غذا خوری

[/box]

طرز تهیه کیک موکا شکلاتی
طرز تهیه کیک موکا شکلاتی

مرحله اول تهیه کیک موکا شکلاتی :

ابتدا ۱۸۵ گرم از کره ایی رو که داشتیم رو میزاریم تو دمای محیط تا هم دما شده و خودش نرم بشه تا ما از اش استفاده کنیم. سپس یه کاسه بر میداریم و شکرمون رو میریزیم داخلش و کره ایی که گذاشته بودیم نرم بشه رو هم بهش اضافه میکنیم و با همزن میزنیمش تا یه مایه کرمی و یکدستی به ما بده. بعد از اینکه مایه ما کرمی و یکدست شد میریم سراغ تخم مرغ هامون او نها رو تک تک باید به مایه اضافه کنیم.

پس اولین تخم مرغ رو میشکنیم داخل مایه مون سپس با همزن حدود ۱ دقیقه مایه رو میزنیم در ادامه دومین تخم مرغ رو زده و مجدد ۱ دقیقه با همزن میزنیم و در نهایت تخم مرغ سوم رو میشکنیم و ۱ دقیقه با همزن میزنیمش  تا یه مایه یکدست به ما بده سپس میزاریم کنار و میریم سراغ بقیه مواد.

مرحله دوم تهیه کیک موکا شکلاتی :

حالا یه کاسه بر میداریم و ۲ لیوان از آردمون رو میریزیم داخلش سپس بکینگ پودر رو اضافه میکنیم و با هم مخلوطشون میکنیم. نوبت پودر کاکائو هست ۴ قاشق غذا خوری از پودر کاکائو رو میریزیم داخل کاسه آردمون و با هم مجدد همشون میزنیم و بعد از اون ۱ قاشق چای خوری پودر نسکافه اضافه کرده و در نهایت نمک رو میریزیم و تمام مواد رو با هم مخلوط میکنیم.

حالا مخلوط مواد خشکمون رو تو یه ظرف دیگه الک میکنیم تا اضافاتی نداشته باشه و کامل مخلوط یکدستی باشه سپس مواد الک شدمون رو به مخلوط کره و شکر و تخم مرغ که از قبل درست کرده بودیم اضافه میکنیم و همزمان با اضافه کردن مواد خشکمون ۱ لیوان شیر هم اضافه میکنیم و با همزن همه مواد رو خوب مخلوط میکنیم تا یه مایه کیک یکدست به ما بده.

باید یادآور بشم که ما باید فر رو از ۱ ساعت قبل رو درجه ۱۸۰ سانتی گراد بزاریم تا گرم شه. حالا میریم سراغ قالبی که میخواهیم کیک رو توش درست کنیم یه کاغذ روغنی رو کف قالب پهن میکنیم و مایه کیکمون رو میریزیم داخل قالب و سطحشو صاف میکنیم و میزاریم تو فر با همون درجه ۱۸۰ به مدت ۱ ساعت بپزه. بعد از اینکه کیکمون پخت در میاریمش از فر و میزاریم تا خنک شه و ما میریم کرم موکا رو درست کنیم.

مرحله سوم تهیه کیک موکا شکلاتی :

ابتدا تو این مرحله برای تهیه کرم موکامون یه ظرف بر میداریم  و ۵ تا قاشق غذا خوری آردمون رومیریزیم داخلش سپس ۱/۲ لیوان شیر رو هم بهش اضافه میکنیم و خوب با همزن میزنیمشون تا کامل مخلوط بشن و بعد از اون ۱/۲ لیوان خامه رو به مخلوطمون اضافه کرده و یه هم میزنیم تا بعد با همزن بزنیمش سپس ۲ قاشق غذا خوری پودر کاکائو رو اضافه کرده و با همزن شروع میکنیم به مخلوط کردن موادمون بعد از مخلوط شدن مواد رو میریزیم تو یه قابلمه و اون رو میزاریم رو حرارت ملایم و شروع میکنیم به هم زدنش تا غلیظ بشه و بعد از اینکه غلیظ شد از روحرارت بر میداریم ومیزاریم خنک شه.

حالا ۲۲۰ گرم از کره مون که باقی مونده بود رو میزاریم تو دمای اتاق تا خودش نرم بشه و بعد ازاینکه کره نرم شد یه کاسه برمیدارم و کره رو میریزیم داخلش و با همزن حدود ۲ دقیقه میزنیمش تا قشنگ کرمی بشه. سپس ۲ لیوان پودر قندی که داشتیم رو به کره زده شده اضافه میکنیم و یه هم میزنیم در ادامه ۴ قاشق غذا خوری پودر نسکافه رو هم به مخلوطمون اضافه میکنیم و با همزن مخلوط میکنیم تا سبک شه.

حالا مخلوط کره مون رو به مخلوط خامه مون که خنک شده اضافه میکنیم و خوب با هم دیگه مخلوطشون میکنیم تا کرم موکای یکدستی بدست بیاد. سپس کرم موکا مون رو یک ربع میزاریم تو یخچال تا خنک شه و بعد کیک مون  رو به دو قسمت تقسیم میکنیم و کرم موکامون رو رو لایه اول کیک میمالیم و بعد قسمت دوم کیک رو میزاریم روش و بعد کرم موکامون رو  وسطه بقیه کیک میکشیم و بعد ۱ ساعت کیک رو میزاریم تو یخچال  و بعد از اون آماده هست و همراه با چای نوش جان بفرمایید.