طرز تهیه کیک زبرا | الو روغن

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

بکینگ پودر۱ قاشق غذاخوری ماست۱ لیوان وانیل۱ قاشق چایخوری روغننصف لیوان ارد۲ لیوان شکر۱ لیوان تخم مرغ۴ عدد پودر کاکائو۳ قاشق غذاخوری

[/box]

طرز تهیه کیک زبرا
طرز تهیه کیک زبرا

مرحله اول تهیه کیک زبرا:

ابتدا و در شروع برای تهیه کیک زبرا، ۴ عدد تخم مرغ را درون یک کاسه می شکنیم و به ان ا لیوان شکر و ۱ قاشق چایخوری وانیل اضافه می کنیم و مواد را خوب با همزن برقی مخلوط می کنیم تا رنگ ان روشن و کرمی شود.

مرحله دوم تهیه کیک زبرا:

سپس در این مرحله بعد از اینکه ۳ دقیقه مواد را با کمک همزن برقی مخلوط کردیم، نصف لیوان روغن مایع و ا لیوان ماست ( در صورت تمایل می توان بجای ماسات از شیر و یا اب در تهیه این کیک استفاده کرد) را به کاسه تخم مرغ و شکر اضافه می کنیم و انها را خوب مخلوط می کنیم و هم می زنیم.

مرحله سوم تهیه کیک زبرا:

سپس در این مرحله ارد را بعد از چند بار الک کردن ، با ۱ قاشق  غذاخوری بکینگ پودر مخلوط می کنیم و ان را کم کم و قاشق قاشق به مواد داخل کاسه اضافه می کنیم و به ارامی مخلوط می کنیم تا ارد خوب حل شود و گلوله نشود و ان را زیاد هم نمی زنیم تا پف کیک کم نشود. اکنون مایه کیک ما اماده است.

مرحله پنجم تهیه کیک زبرا:

سپس در این مرحله مایه کیک اماده شده در مرحله قبل را به دو قسمت  مساوی تقسیم می کنیم و نصف ان را در یک ظرف دیگر می ریزیم و ۳ قاشق غذاخوری پودر کاکائو را به یکی از مایه ها ی کیک اضافه می کنیم و ان را با مایه کیک مخلوط می کنیم تا حل شود و یکدست شود.

مرحله ششم تهیه کیک زبرا:

سپس در این مرحله ۳ قاشق غذاخوری ارد را به قسمت سفید مایه کیک اضافه می کنیم و هم می زنیم این کار خیلی مهم است چون باعث می شود هر دو قسمت مایع کیک از نظر سنگینی مثل هم باشند. اگر این کار راانجام ندهیم قسمت کاکائویی بخاطر داشتن ۳ قاشق غذاخوری پودر کاکائو سنگین تر می شود و زیر می اید و کیک ان جور که می خواهیم درست نمی شود.

مرحله هفتم تهیه کیک زبرا:

سپس در این مرحله کف قالب کیک را با روغن مایع خوب چرب می کنیم و ۳ قاشق غذاخوری از مایه کیک ساده را در وسط قالب می ریزیم .بدون اینکه قالب را تکان دهیم ۳ قاشق از مایه کاکائو را نیز وسط مایه ساده می ریزیم و به همین ترتیب ادامه می دهیم و مایه های کیک را وسط قسمت قبلی و روی هم می ریزیم تا مواد کیک ما تمام شود و مقدار کیک  در قالب باید در حد ۳/۴ قالب و نه بیشتر باشد.

مرحله هشتم تهیه کیک زبرا:

سپس در این مرحله بعد از اینکه مواد کیک تمام شد به کمک خلال دندان روی کیک شکل ایجاد می کنیم و از مرکز کیک خلال دندان را به طرف بیرون می کشیم و بدین ترتیب روی ان طرح های زیبا ایجاد می کنیم.  وقتی کیک را طرح دار کردیم ، اکنون کیک ما اماده است

مرحله نهم تهیه کیک زبرا:

سپس در این مرحله قالب کیک را در فر که از قبل به مدت ۲۰ دقیقه با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کرده بودیم ، در حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد برای مدت ۴۵ دقیقه قرار می دهیم تا بپزد.

با فرو کردن چنگال در کیک از پخت ان مطمین می شویم .سپس وقتی کیک پخت ان را از فر بیرون می اوریم و منتظر می شویم تا سرد شود و سپس ان را از قالب بیرون می اوریم و در صورت تمایل روی ان را با مواد دلخواه تزیین می کنیم. سپس با چاقو به اندازه دلخواه ان را برش می زنیم و سپس در ظرف مناسب ان را می چینیم و برای عصرانه و یا صبحانه ان را همراه با چای نوش جان می کنیم .نوش جان.