طرز تهیه کاپ کیک ساده خانگی | الو روغن

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

آرد سفیدیکونیم پیمانه تخم مرغدوعدد شکر۲/۳پیمانه شیر۱/۲پیمانه کره۱/۲پیمانه اب شده نمک۱/۴قاشق چایخوری بکینگ پودر۱/۲قاشق غذاخوری وانیل۱/۴ قاشق چایخوری

[/box]

طرز تهیه کاپ کیک ساده خانگی
طرز تهیه کاپ کیک ساده خانگی

 

کاپ کیک ساده از جمله کیکایه خوشمزه و پرطرفدار مردم ایران است. این کیک به دلیل سادگی به هر نوع سلیقه و مزاجی میسازد. من خودم به شخصه عاشق کاپ کیک ساده هستم و این کاپ کیک هفته ای یبار درست میکنم و تو عصرونه با شیر میخورم بهتون پیشنهاد میکنم یکبارم که شده این کاپ کیک درست کنید و از طعم متفاوت و خاص ان لذت ببرید.

این کاپ کیکایه کوچولو و خوشمزه میتواند یک انتخاب خوب و درست برایه غذایه بچه مدرسه ای ها باشد. شما میتونید با درست کردن این کاپ کیک یه غذایه سالم به بچه هاتون بدید تا با خودشون به مدرسه ببرند و از خوردن ان نهایت لذت را ببرند. این کیک بافت سبکی دارد و خیلی زودتر از کیکایه دیگه پخته میشود. برایه درست کردن این کاپ کیکایه کوچولو و خوشمزه  با من در ادامه  مطالب همراه باشید.

مرحله اول تهیه کاپ کیک ساده خانگی:

مامی فودی هایه عزیزم در ابتدای کار باید فر را روشن کنید تا فر گرم شود. آن را در دمای ۱۸۰ سانتیگراد تنظیم کنید سپس تخم مرغ ها را از یخچال بیرون بیاورید تا به دمای محیط برسد. یک کاسه گود تهیه کنید. تخم مرغ ها را درون کاسه بشکنید و با یک همزن برقی آنها را هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند بهتر است سه الی چهار  دقیقه مواد را به صورت منظم و مرتب هم بزنید تا تخم مرغ سفید و کشدار شود.

مرحله دوم تهیه کاپ کیک ساده خانگی:

حالا کره ذوب شده را به تخم مرغ ها اضافه کنید (میتوانید کره را به روش بن ماری رویه بخار ذوب کنید) نوبت این است که وانیل را به مخلوطمون اضافه کنیم دقت کنید در اینجا باید مواد را با یک هم زن دستی یا یک چنگال مخلوط کرده تا موادی یکدست و همگن داشته باشیم. بعد از ترکیب کردن مواد شیر ولرم رو به مایمون اضافه میکنیم و فقط در حد مخلوط شدن باید مواد را هم بزنید.

مرحله سوم تهیه کاپ کیک ساده خانگی:

خوب حالا باید بریم سراغ مواد خشک تهیه کاپ کیک که این مواد شامل: نمک، بکینگ پودر  و آرد است. همه مواد را با هم ترکیب کرده و الک میکنیم. دوستایه گلم در این مرحله نباید همه مواد خشکمونو یکباره درون مایه بریزیم بهتر است در دو مرحله به مایه کیک اضافه شود بعد از اضافه کردن باقی مواد خشک، با یک لیسک همه مواد را به اهستگی هم بزنید تا یک مایه یکدست داشته باشیم. دوستایه گلم مایه کاپ کیکمون حاضر شده حالا موادمونو داخل کپسول هایه مخصوص کاپ کیک میریزیم دقت کنید که نباید کل کپسول را از مواد پر کنید چون کاپ کیک در هنگام پخت پف میکند اگر شما مواد را پر کنید در فر مواد سر ریز میشود.

مرحله چهارم تهیه کاپ کیک ساده خانگی:

حالا قالب کاپ کیکمونو داخل فر که از قبل گرم کرده بودیم میگذاریم. برایه پخت کامل کاپ کیک بیست دقیقه زمان نیاز است. دقت کنید که بیشتر از این زمان نباید داخل فر بماند چون پف ان میخوابد و حالت سفتی به خود میگیرد.

حالا کاپ کیکایه خوشمزمون حاضر شده شما میتونید باهر چیزی که دوست دارید رویه کاپ کیک خودتونو تزیین کنید. من از خامه فرم گرفته رویه این کاپ کیک استفاده کردم. حتی میتوانید از گاناش برایه تزیین این کاپ کیک استفاده کنید.

خواص شیر: شیر سرشار از کلسیم است. آرد حاوی پروتئین است و در هنگام تماس با آب و گرما باعث ایجاد گلوتن می شود که خاصیت ارتجاعی و استحکام به مواد را میدهد. ترکیب ارد سفید با شیر بهترین ماسک برایه صورت است این ماسک باعث کاهش چین و چروک صورت میشود. ویتامین c موجود در ارد به رفع نقاط تیره پوست کمک میکند و پوست شما را روشن تر و شفاف تر میکند. ارد سفید دشمن کک و مک صورت است و در ترکیب با شیر جزو قویترین ماسک صورت عمل میکند. امیدوارم از این مطالب بهره کافی رو برده باشید.