طرز تهیه شیرنی دانمارکی

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

مواد لازم

تخم مرغ۲ عدد خمیر مایه۱ قاشق غذاخوری شیر۱/۲ پیمانه روغن مایع۱/۲ پیمانه زعفرانبه میزان لازم وانیل۱ قاشق چایخوری آرد سفید۳ پیمانه شکر۳/۴ پیمانه+ ۱ قاشق مرباخوری آب۱/۲ پیمانه دارچین۱ قاش

[/box]

تهیه خمیر مخصوص دانمارکی

برای تهیه خمیر ابتدا در یک ظرف مناسب ۱/۲ پیمانه شیر ولرم را با ۱ قاشق مربا خوری پودر مایه خمیر حل کنید و آن را کنار بگذارید تا استراحت کند. بعد از گذشت ۲۰ دقیقه در ظرفی دیگر ۱ عدد تخم مرغ را با ۱/۲ پیمانه روغن مایع به سرعت مخلوط کنید و مایه خمیری که آماده کرده بودید را به آن اضافه کنید. سپس ۱/۴ پیمانه شکر را با ۲ قاشق مربا خوری زعفران دم کرده و نصف قاشق چایخوری وانیل با هم مخلوط کنید. به این مخلوط ۲/۵ پیمانه آرد سفید را کمکم اضافه میکنیم که گلوله نشود. حاصل کار یک خمیر نرم است که به دست نمیچسبد و باید خیلی کم ورز داده شود آن هم با نوک انگشتان دست. دست شماهم باید قبلا با آب یخ سرد شده باشد. اگر احیانا به دست چسبید، یک تا دو قاشق آرد به آن اضافه کنید.  خمیر که به حالت مورد نظر رسید، به آن کمی استراحت دهید و در این حین کرم بین آن را آماده کنید.

تهیه کرم بین شیرینی

۱/۴ پیمانه آرد سفید را با ۱/۲ پیمانه شکر، ۱/۲ پیمانه آب، یک قاشق چایخوری دارچین و کمی وانیل مخلوط کنید. یک دست که شد روی حرارت ملایم میگذاریم و به هم میزنیم تا  کم کم سفت شود و تقریبا به رنگ  قهوه ای روشن در بیاید. سپس آن را کناری میگذاریم تا خنک شود.

بعد از آماده کردن کرم، خمیر را با وردنه به شکل یک مربع باز کنید. قطر این خمیر باید در حدود نیم سانتی متر باشد. کرم را ابتدای خمیر بمالید و آن را لوله کنید. و برش های در عرض این خمیر بزنید ومربع های کوچکی از آنها تهیه کنید. در سینی فر چیده و رویشان را نایلون  بکشید و به مدت ۱ ساعت به آن استراحت دهید. طی این مدت حجم خمیر ۲ برابر خواهد شد. و شما میتوانید سایر مراحل را پیش ببرید.

تهیه سس برای روکش شیرینی

نصف یک زرده تخم مرغ را با کمی زعفران به سرعت مخلوط میکنیم و کناری میگذاریم.

تهیه شهد روی شیرینی

۲ قاشق غذاخوری شکر را با ۴ قاشق غذا خوری آب، چند قطره آبلیمو و کمی زعفران مخلوط میکنیم و روی حرارت میگذاریم اما آن را اصلا بهم نمیزنیم. فقط در حدی که شکر در آن حل شود.

فر را روی درجه ۱۷۰ درجه سانتی گراد بگذارید و ۱۵ دقیقه گرم کنید. خمیر را از یخچال در آورید و روی هر تکه را با برس از روکشی که آماده کرده بودید بکشید و کمی کنجد بدون پوست روی آنها بپاشید. این شیرینی ها ی زیبا را در طبقه وسط فر قرار دهید. در این مدت دائما چک کنید تا نسوزند. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بعد شیرینی های شما آماده است. تا داغ هستند شهد را با برس روی آنها بمالید. و بعد از سرد شدن نوش جان کنید.

 

مارگارین دانمارکی پفی لادن

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]
مارگارین سفره - مارگارین لادن- پفی آفتاب
مارگارین سفره – مارگارین لادن- پفی آفتاب

مارگارین ویژه شیرینی‌های دانمارکی  ، مارگارین ویژه قنادی  لادن دارای بافت یکنواخت و نرم و همچنین پلاستیسیته مناسب می باشد. کارکردن با آن آسان بوده و کیفیت مناسبی هنگام ورقه شدن (لایه شدن) دارد و در نتیجه در حین عملیات پهن کردن کاملا بافت خود را حفظ کرده ، به خمیر نمی چسبد و به هیچ عنوان روغن پس نمی دهدف شیرینی های دانمارکی و کروسان تهیه شده با این مارگارین هنگام مصرف دارای طعم خوشایند و بوی مطلوب کره ای هستند و تا مدت طولانی تری تازگی و نرمی خود را حفظ میکنند

 

تیم الوروغن به مدیریت خلج ،انواع محصولات را برای شما فراهم میکند .

میتوانید از دسته بندی های زیر برای مشاهده انواع محصولات روغنی انتخاب نمایید :

روغن خوراکی  روغن سرخ کردنی  روغن قنادی  روغن رستورانی

[/box]