طرز تهیه براونی شکلاتی خانگی | الو روغن 

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

تخم مرغ۴عدد کرهیک پیمانه شکریکونیم پیمانه آرد سفیدیک پیمانه وانیل۱/۴قاشق چایخوری پودر کاکائو۲/۳پیمانه نمک۱/۴قاشق چایخوری بکینگ پودر۱/۲قاشق چایخوری

[/box]

طرز تهیه براونی شکلاتی خانگی
طرز تهیه براونی شکلاتی خانگی

درست کردن این براونی  بسیار ساده و نیاز به وسایل و زمان کمی دارد در نتیجه میتوانید در خانه  یک کیک خیس (براونی )  خانگی خوشمزه تهیه کنید. بچه ها معمولا عاشق براونی شکلاتی هستن پس با درست کردن این کیک بچه‌ها را خوشحال کنید. براونی  شکلاتی را می توانید به عنوان میان وعده یا عصرانه  یا حتی  صبحانه بخورید.

من  خوردن براونی  شکلاتی را با قهوه پیشنهاد می کنم من خودم عاشق براونی شکلاتی هستم و این کیک رو باقهوه میخورم. بچه ها بروانی در اصل یک کیک شکلاتی نیمه خیس به حساب میاد که بافتش سنگین تر ار کیک هایه دیگر است. بروانی ها معمولا تو ضخامت کم تهیه میشود و انواع مختلف و روش هایه پخت متفاوتی دارد. امیدوارم از تهیه این کیک لذت ببرید. برایه تهیه بروانی شکلاتی خانگی با من در ادامه مطالب همراه باشید.

 

مرحله اول تهیه بروانی شکلاتی خانگی :

خوب دوستان گلم در ابتدا باید کره رو از داخل یخچال در بیاریم و بیرون بگذارید تا به دمای محیط برسد و کره کاملا نرم شود. می توانید برای آب کردن کره از روش بن ماری استفاده کنید تا کره کامل ذوب شود سپس کره  را داخل کاسه ای بریزید و بعد از ریختن کره آب شده درون کاسه ، شکر را به کره اضافه می کنیم و سپس با یک همزن دستی شکر و کره را به خوبی ترکیب می‌کنیم و مواد را با هم هم میزنیم تا کاملا یکست شود. از هم زدن زیاد مواد خودداری کنید.

مرحله دوم تهیه بروانی شکلاتی خانگی:

بعد از مخلوط کردن مواد اولیه  چند دقیقه صبر کنید. سپس تخم مرغ ها را از یخچال در بیاورد تا به دمای محیط  برسد بعد از اینکه تخم مرغ ها به دمای محیط رسیدو ملایم شد، تخم مرغ ها را دونه دونه  در ظرف می شکنیم و با یک همزن دستی مواد را با هم ترکیب می کنیم تا مواد مخلوط شوند و ترکیب یکدست و همگن به دست بیاید.

مرحله سوم تهیه بروانی شکلاتی خانگی:

حالا باید بریم سراغ مواد خشکمون که شامل : ارد،  نمک، پودر کاکائو ،وانیل، بیکینگ پودر. تمامی این مواد را باهم در یک ظرف گود قاطی کنید و با یک قاشق مواد را   هم بزنید سپس همه مواد را دو الی سه بار الک کنید و به مخلوط تخم مرغ ها اضافه کنید. حالا مواد را با یک همزن هم بزنید تا مایه نیمه غلیظ بدست بیاید میتوانید با یک چنگال نیز این کار را انجام دهید.

مرحله چهارم تهیه بروانی شکلاتی خانگی:

یک ظرف نشکن یا یک پیرکس تهیه کنید کف ظرف را با دست چرب کنید دقت کنید تمام سطوح داخلی ظرف و کف ظرف باید با روغن چرب شده باشد سپس به اندازه یک قاشق چایخوری ارد در کف ظرف بریزید حالا مایه بروانی را داخل ظرف مورد نظر ریخته و ظرف را داخل فر بگذارید.

توجه: فر را باید نیم ساعت از قبل روشن کنید و ان را تا دمایه ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید. بیست دقیقه زمان نیاز دارد تا بروانی بپزد البته بروانی نباید خیلی پخته شود چون کمی حالت خیس و سنگین خودش را باید حفظ کند. بعد از یک ربع در فر را باز کنید و با یک خلال دندون کیک را چک کنید.

به به بروانی با حاضر شده است و اماده سرو است.امیدوارم از تهیه این کیک خوشمزه لذت برده باشید و این کیک را برایه عزیزانتان یا اعضای خانوادتان درست کنید و کنار هم با خوردن این کیک حظات خوب و خوشی رو ثبت کنید.تا یک دستور دیگر خدا یارو نگهدارتان.