روغن هسته زرد آلو یه روغن گیاهی بسیار مفید که برای بسیاری از موارد مورد استفاده قرار می گیرد

استفاده از روغن هسته زردآلو می‌تواند به درمان برخی از شرایط پزشکی کمک کند، برخی از این شرایط عبارتند از:

۱. سلامت قلب

یکی دیگر از خواص روغن هسته زردآلو بهبود سلامت قلب و عروق است. مطالعات بر روی موش‌های صحرایی نشان داده است که مصرف این روغن می‌تواند خطر حمله قلبی را کاهش دهد و احتمالا همین تاثیر را روی انسان‌ها خواهد داشت. برای استفاده خوراکی از این روغن، می‌توان آن را به سس سالاد اضافه کرد و یا از آن برای پخت و پز استفاده و از خواص روغن هسته زردآلو برای سلامت قلب و عروق بهره‌مند شد. با این حال مصرف خوراکی آن باید با احتیاط همراه باشد.

۲. پیشگیری و درمان سرطان

گفته می‌شود هسته‌ی زردآلو دارای ماده‌ای به نام لاتریل است که ممکن است در درمان و پیشگیری از سرطان موثر باشد. با این وجود تاثیر استفاده از این روغن برای درمان سرطان اثبات نشده است و نباید به عنوان یک جایگزین برای درمان سرطان در نظر گرفته شود.

۳. کاهش فشار خون

روغن هسته‌ی زردآلو دارای ویتامین B۱۷ است، این ویتامین به کنترل فشار خون کمک کرده و فشار خون را کاهش می‌دهد.

سفارش روغن خوراکی

مطلب پیشنهادی : روغن هسته زرد آلو ، یه روغن معجزه گر برای پوست !!!!!!

۴. درمان سرماخوردگی

یکی از خواص روغن هسته زردآلو تقویت سیستم ایمنی است و توانایی بدن برای مبارزه با عفونت‌هایی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا را افزایش می‌دهد.

۵. کاهش علائم آرتروز

یکی از مهم‌ترین خواص روغن هسته زردآلو خاصیت ضد التهابی آن است، از اینرو این روغن می‌تواند علائم آرتروز و درد ناشی از آن را کاهش دهد.

۶. ماساژ

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های هر نوع روغن ماساژی جذب سریع آن توسط پوست است، روغن هسته‌ی زرد آلو این خاصیت را دارد و می‌تواند برای ماساژ استفاده شود. ماساژ با این روغن درد و التهاب را کاهش می‌دهد و به دلیل ملایم بودن و ضد التهابی بودن این روغن می‌تواند برای ماساژ در کودکان و نوزادان هم استفاده شود.

عوارض جانبی، ایمنی و مسمومیت‌های روغن هسته‌ی زردآلو

به طور کلی روغن هسته‌ی زردآلو برای استفاده موضعی کاملا ایمن است، اما مصرف خوراکی آن می‌تواند خطرناک باشد. هسته‌ی زردآلو حاوی ماده‌ای به نام آمیگدالین است، این ماده توسط بدن به سیانور تبدیل می‌شود که سمی است. سیانور می‌تواند منجر به نارسایی تنفسی شود و حتی مرگبار باشد. معمولا برای تهیه‌ی روغن خوراکی هسته‌ی زردآلو این ماده از آن حذف می‌شود.

در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد تداخل و برهم کنش روغن هسته زردآلو با دارو یا سایر محصولات گیاهی وجود ندارد.

[divider style=”solid” top=”20″ bottom=”20″]

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشه .

برای سفارش انواع روغن های خوراکی به صفحه ی فروشگاه الوروغن مراجعه کنید .

[button color=”blue” size=”medium” link=”https://aloroghan.com/shop/” icon=”” target=”true”]سفارش انواع روغن خوراکی[/button]