همه ما امروزه برای پخت و پز و سرخ کردن مواد غذایی به روغن مناسب احتیاج داریم. در واقع روغن ها عضو جدایی ناپذیری از مواد مورد نیاز برای آشپزی محسوب می شوند. با توجه به حجم بالایی از اطلاعاتی که در مورد انواع روغن ها و فواید و مضرات آنها شنیده ایم، به احتمال زیاد انتخاب روغن مناسب برای ما تا حدود زیادی دشوار خواهد بود.

به همین دلیل در این مقاله می خواهیم به شما کمک کنیم تا بهترین و مناسب ترین روغن را برای پخت و پز روزانه خود انتخاب کنید تا تاثیرات شگفت انگیز آن را در سلامتی و بالا رفتن کیفیت زندگی خود مشاهده کنید. به همین منظور تا ادامه این مقاله همراه ما باشید.

تاثیر انتخاب روغن مناسب در سلامتی افراد

نقش اسید های چرب غیر اشباع در روغن مناسب

روغن ها از جمله محصولاتی هستند که برای استفاده از آنها در آشپزی، باید تحت گرمای مستقیم قرار گیرند. بنابراین باید دارای ویژگی هایی باشند که در اثر گرما و حرارت بالا دچار تغییر نشوند و مواد سمی از خود تولید نکنند. به همین دلیل روغن مناسب باید پایداری بالایی در برابر گرما از خود نشان دهد.

روغن ها در برابر گرما به سرعت اکسید شده و با اکسیژن موجود در هوا واکنش می دهند. در نتیجه این امر رادیکال های آزاد و ترکیبات مضری را در آنها ایجاد خواهد کرد که با مصرف این روغن ها سلامتی افراد تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

بنابراین برای انتخاب روغن مناسب باید در ابتدا این موضوع را مورد توجه قرار داد. عامل بسیار مهمی که از اکسیداسیون روغن ها در برابر گرما و ترکیب آنها با اکسیژن جلوگیری می کند، میزان درصد اسید های چرب اشباع نشده در آنها است. در واقع اسید های چرب اشباع نشده در دو حالت زیر در روغن های گیاهی وجود دارند:

  • تک اشباع نشده
  • چند اشباع نشده

هر کدام از آنها خواص و مزیت های متفاوتی را در بر دارد.  اسید های تک اشباع نشده در خود دارای یک پیوند شیمیایی هستند و به کاهش کلسترول های مضر در بدن کمک می کنند و اسید های چند اشباع نشده مانند اسید های چرب امگا ۳ و اسید های چرب امگا ۶ به کاهش کلسترول و فشار خون، جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی، افزایش عملکرد مغز و اعصاب، جلوگیری از چاقی، رشد موها و سلامت پوست، رشد ناخن ها، درمان اگزما و سودا و در حالت کلی به بهبود سلامت افراد کمک بسیاری خواهند کرد.

اسید های چرب به طور کلی در برابر گرما حساسیت بالایی دارند و به سرعت تحت اکسیداسیون و واکنش با اکسیژن قرار می گیرند و به صورت اسید های چرب اشباع شده تغییر می کنند. در واقع این اسید ها، اسید های سیر شده نیز نامیده می شوند که مضرات بسیاری را برای سلامتی افراد ایجاد خواهند کرد.

چگونه روغن مناسب را انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین و مناسب ترین روغن بر اساس فاکتورهای متفاوتی صورت می گیرد. در صورتی که هر کدام از این عوامل در تهیه روغن مد نظر قرار گیرد، می توان گفت که شما روغن مناسبی را انتخاب کرده اید.

نقطه دود بالا در روغن ها

نقطه دود نشان می دهد که روغن مناسب در چه دمایی مقاومت بالایی را از خود نشان می دهد و دچار سوختگی نمی شود. هر چقدر نقطه دود روغن ها بیشتر باشد، آنها گزینه بسیار مناسب تری برای پخت و پز و سرخ کردن محسوب می شوند. از آنجایی که روغن های متفاوتی در بازار وجود دارد در ابتدا باید این ویژگی روغن ها را مورد بررسی قرار داد.

روغن مناسب برای آشپزی با توجه به جامد یا مایع بودن

روغن هایی که به صورت جامد تولید می شوند، مدت زمان بیشتری ماندگاری دارند. به همین دلیل امکان فاسد شدن آنها نسبت به روغن های مایع بسیار کمتر است. با این حال روغن های جامد به صورت طبیعی در محیط وجود ندارند و باید طی فرآیند هیدروژناسیون روغن های مایع را به جامد تبدیل کرد.

در این فرآیند اسید های چرب اشباع نشده روغن مایع به اسید های اشباع شده تبدیل می شود. این اسید ها همانطور که ذکر شد مضرات بسیاری را برای سلامتی افراد ایجاد می کنند. بنابراین استفاده از روغن های جامد به عنوان روغن مناسب برای آشپزی توصیه نمی شود. در صورتی که اسید های چرب ترانس روغن های جامد کمتر از ۱۰ درصد و میزان اسید های چرب اشباع شده آنها کمتر از ۲۵ درصد باشد، می توان از این روغن ها استفاده کرد.

میزان ویتامین ها و سایر کلسترول های مفید در روغن ها

روغن های مایع در خود دارای میزان قابل توجهی ویتامین های E و D هستند و مصرف آنها سبب می شود که رشد موها و ناخن ها افزایش پیدا کرده و پوست از لطافت و نرمی فوق العاده ای برخوردار شود. به همین دلیل این روغن ها نسبت به روغن های جامد درصد بیشتری از این ویتامین ها را در خود جای می دهند و به عنوان روغن مناسب برای حفظ سلامتی افراد مطرح می شوند.

یکی دیگر از مواد بسیار مهمی که برای سوخت و ساز بدن و تولید انرژی آن ضروری است، کلسترول های مفید هستند. این کلسترول ها انرژی لازم بدن را تامین می کنند. در صورتی که این کلسترول ها در بدن وجود نداشته باشند، کبد ممکن است خود به خود اقدام به ساخت این مواد کند و طی این جریان مشکلات بسیاری در سلامتی افراد رخ خواهد داد. به همین دلیل روغن مناسبی را انتخاب کنید که در آن کلسترول های مفید در حد متعادلی وجود داشته باشد. روغن مایع نسبت به روغن جامد گزینه مناسب تری برای این منظور است.

تاثیر انتخاب روغن مناسب در سلامتی افراد

انواع روغن مناسب برای پخت و پز و آشپزی کدام است؟

روغن های بسیاری به صورت طبیعی در بازار وجود دارند که فرآیند هیدروژناسیون روی آنها صورت نگرفته است. این روغن ها اغلب روغن های مایع هستند که به عنوان روغن مناسب برای آشپزی در نظر گرفته می شوند. در ادامه دو مورد از این روغن ها را معرفی می کنیم.

روغن نارگیل روغن مناسب برای پخت و پز

این نوع از روغن ها به دلیل اشباع شدن اسید های چرب آن تا ۹۰ درصد مقاومت بسیار بالایی در برابر گرما و حرارت دارند و به عنوان روغن مناسب برای آشپزی عنوان می شوند. این روغن ها در دمای اتاق به صورت نیمه جامد هستند، بنابراین ماندگاری طولانی مدتی را از خود نشان می دهند.

در این روغن اسید های چرب مفیدی مانند لوریک اسید موجود است که به از بین بردن باکتری ها و افزایش کلسترول مفید کمک بسیاری می کند.

روغن زیتون و فواید آن بر سلامتی افراد

این روغن به عنوان روغن مناسب برای پخت و پز به حساب می آید. روغن زیتون سبب افزایش کلسترول مفید و کاهش کلسترول مضر در بدن می شود. اسید های چرب غیر اشباع در این روغن در حدود ۷۵ درصد است که نشان می دهد، فواید بسیاری در سلامتی افراد دارد. در این روغن ها مواد مغذی مناسبی برای رشد مو، زیبایی و پوست وجود دارد و آنتی اکسیدان ها به سلامت قلب کمک بسیاری خواهند کرد.

با این حال به دلیل پایین بودن نقطه دود این روغن نسبت به سایر روغن ها، از حرارت دادن بیشتر از حد آن بپرهیزید. زیرا در این صورت اسید های چرب غیر اشباع آن به سرعت به اسید های چرب اشباع شده تبدیل می شوند.

برای انتخاب روغن مناسب باید در ابتدا نوع آن و نحوه تولید روغن را مد نظر قرار دهید. در این صورت با اطلاعاتی که در این مقاله در اختیار شما قرار داده ایم، خواهید توانست روغن مناسب برای آشپزی و سرخ کردن مواد غذایی را انتخاب کنید.

Source: www.healthline.com