استفاده از کره در شیرینی پزی


در این مطلب از سایت الو روغن نکاتی در مورد استفاده از کره در شیرینی پزی خواهیم گفت

کره یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین چربی و از محصولات جانبی شیره. قدمت کره بسیار زیاده و در بسیاری از کتاب های تاریخی، کتیبه ها و نقاشی ها به اون اشاره شده. با وجود اینکه از اولین مکانی که کره در اون تولید شده اطلاعات دقیقی در دست نیست، ولی اولین شواهد ثبت شده مربوط به کشور هنده. هندوها از حدود سه هزار سال پیش کره رو در جشن های مذهبی به یکی از خدایان به نام کریشنا Krishna پیشکش می کردن. بعد از اون در انجیل، نام کره به عنوان یکی از غذاهای سرو شده در مهمانی حضرت ابراهیم ذکر شده و منبع بعدی هم متعلق به رومی های باستانه اون ها برای چرب کردن پوست و به عنوان دارو از کره استفاده می کردن. کره بسته به موقعیت جغرافیایی از شیر انواع دام و با ابزارهای مختلف گرفته می شد. موثرترین و بهترین وسیله تولید کره، مشک هایی از پوست بُز بود که اولین بار توسط مردمان سرزمین سوریه ساخته شده و به مرور زمان به فرهنگ اغلب کشورها راه پیدا کرد. گرفتن کره در مَشک، بسیار آسون تر از بقیه ابزار بود و عمر شیر و کره در اون بیشتر می شد. 

استفاده از کره در شیرینی پزی
استفاده از کره در شیرینی پزی

کره از ۸۰ تا ۸۵ درصد چربی و دو درصد شیر داره و باقی اون رو آب تشکیل می ده و وجود رطوبت در کره، عمر اون رو از باقی چربی ها مثل روغن کمتر می کنه. آب موجود در کره، در مقابل حرارت فِر، تبخیر می شه و به پف کردن و ور اومدن کمک می کنه، از طرفی در نگهداشتن رطوبت موجود در محصولات قنادی هم بسیار موثره.
کره ای برای استفاده در قنادی مناسبه که وقتی در دمای محیط برش زده شه، سطح رویی و داخل کره همرنگ باشه، اگر سطح رویی تیره تره یعنی کره اکسیده شده و سالم نیست. کره حین برش زدن نباید شکننده باشه و بافت داخلیش باید متراکم و بدون حباب باشه. عمر کره در یخچال سه ماه و در فریزر شش ماهه. کره رو همیشه در همان فویلی که کارخونه اون رو توش پیچیده نگهداری کنید و در خنک ترین قسمت یخچال، به دور از مواد بودار قرار بدید. برای استفاده از کره فریز شده، کره رو از شب قبل در یخچال بذارید تا کم کم باز شه و رطوبت اضافی به شیرینی نده. کره به شکل های مختلف در دستورها کاربرد داره، در مواقعی که به عنوان عامل هوادهی استفاده می شه، باید هم دمای محیط ( ۱۸ تا ۲۱ درجه ی سانتی گراد) باشه، در مواری که هدف جذب نشدن چربی توسط نشاسته و شکننده شدن خمیره ، کره به صورت سرد مورد استفاده قرار می گیره و در دسته ای دیگه از دستورات هم از کره بصورت آب شده استفاده می شه.


تیم الوروغن به مدیریت خلج ،انواع محصولات را برای شما فراهم میکند .

میتوانید از دسته بندی های زیر برای مشاهده انواع محصولات روغنی انتخاب نمایید :

[button color=”orange” size=”small” link=”https://aloroghan.com/product-category/%d8%b1%d9%88%d8%ba%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%b1%d8%a7%da%a9%db%8c/” icon=”” target=”true”]روغن خوراکی[/button]  [button color=”orange” size=”small” link=”https://aloroghan.com/product-category/%d8%b1%d9%88%d8%ba%d9%86-%d8%b3%d8%b1%d8%ae-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86%db%8c/” icon=”” target=”true”]روغن سرخ کردنی[/button]  [button color=”orange” size=”small” link=”https://aloroghan.com/product-category/%d8%b1%d9%88%d8%ba%d9%86-%d9%82%d9%86%d8%a7%d8%af%db%8c/” icon=”” target=”true”]روغن قنادی[/button]  [button color=”orange” size=”small” link=”https://aloroghan.com/product-category/%d8%b1%d9%88%d8%ba%d9%86-%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c/” icon=”” target=”true”]روغن رستورانی[/button]  [button color=”orange” size=”small” link=”https://aloroghan.com/product-category/%d8%b1%d9%88%d8%ba%d9%86-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa%db%8c/” icon=”” target=”true”]روغن صنعتی[/button]

 

در صورت هرگونه سوال با پشتیبانی الو روغن در ارتباط باشید