خانه / اخبار روغن / روغن نباتی چیست ؟؟؟
روغن نباتی.الوروغن۱

روغن نباتی چیست ؟؟؟

روغن نباتی همانطور که از نامش پیداست ، روغنی است که که از از گیاهان گرفته می شود و برای مصارف خوراکی و آرایش و بهداشتی و حتی صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد .

منظور از روغن های گیاهی صرفا لیپید های مایع  گیاهان است که بیشتر برای مصارف خوراکی استفاده می شود .

از گیاهان روغن های جامد نیز گرفته می شود که به آنها روغن نباتی نمی گویند و  برای مصرف خوراکی استفاده نمی شود ، اما برای مصارف دیگر مثلا مصارف صنعتی و بعداشتی  مورد استفاده قرار می دهند .مانند موم ، گلیسیرین و ….

روغن های نباتی به دلیل مایع بودن و کم بودن اسید های چرب ترانس ، از نظر سلامتی نسبت به روغن های جامد خیلی مفید تر هستند و کمتر مشکلات قلبی و عروقی بوجود می آورند .

روغن نباتی.الوروغن

مطلب پیشنهادی :      فواید روغن کنجد 

البته روغن های جامد نباتی خوراکی نیز برای مصارف خوراکی  استفاده می شوند که این روغن ها ابتدا مایع بوده اند ولی برای افزایش ماندگاری و بالابردن ظرفیت گرمایی آنها ، به روغن های مایع نباتی هیدروژن می زنند تا جامد شوند ، ولی متأسفانه این روغن ها به دلیل بالا بودن میزان اسید های چرب ترانس آنها برای سلامتی قلب و عروق مضر هستند .

امیدوارم این مطلب برای شما دوستان مفید  بوده باشه . شما عزیزان همین حالا می توانید انواع روغن های مایع نباتی مانند آفتابگردان ، زیتون ، کنجد و …. را در سایت الوروغن سفارش دهید .

 

درباره‌ی پشتیبان لاین استور hb

همچنین ببینید

روغن تخم کتان.الوروغن۲

کاهش وزن ، از بین بردن سلولیت ،افزایش سلامت قلب ، از فواید روغن تخم کتان

در مقاله  قبل به طور کلی فواید روغن کتان را برای شما بازگو کردیم ، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *